2023/ 2024

2283853919

Na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. W szczególności jeżeli szukasz zmiany czy stabilizacji.

Jednak przede wszystkim jest to długi „artykuł” o mnie, w którym chcę się przełamać i zrobić coś bardzo niekomfortowego. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na mój temat, to jest to niezła okazja 🙂

Nie lubię pisać postów, w których się jakoś uzewnętrzniam, ale też wiem, że muszę dać się poznać, dlatego będę próbować. A, że jest końcówka roku, to myślę, że podsumowanie go będzie krokiem w tym kierunku 🙂 Daj znać jak mi poszło.

W ostatnich latach myślałem, że nie może się wydarzyć więcej w ciągu 12 miesięcy, niż to co się działo dotychczas.

2023 powiedział „potrzymaj mi piwo”.

Oczywiście większość rzeczy to moja decyzja i inicjatywa, jednak sam nie mogę uwierzyć jak wiele zrozumiałem i nauczyłem się w tym roku. Jak wiele rzeczy doświadczyłem, które zostaną ze mną na zawsze. Chociaż patrząc na mój poziom zmęczenia, to ciało mi samo mówi – „mordo, trochę przesadziłeś”.

Skrócona lista wydarzeń:

1. Ukończenie studiów podyplomowych z psychologii pozytywnej.

2. Dołączenie do Ofair jako osoba, która ma pomagać rozwijać projekt.

3. Rozpoczęcie współpracy z fundacją „Młodzi dla Biznesu” – gdzie charytatywne pomagam w jej działaniach jako wsparcie merytoryczne i trener. Zawsze chciałem, by część mojej działalności była pro-bono.

4. Operacja żony, która kosztowała ogrom stresu, czasu i kasy – na szczęście wszystko poszło dobrze i na dzisiaj czuje się świetnie 🙂

5. Ukończenie Szkoły Trenerów SWPS – najlepsza edukacja na najwyższym poziomie, warta każdej wydanej złotówki!

6. Poważna choroba i szpital mamy, tak by nie było nudno… Tutaj też na szczęście mama ma się nieźle i wszystko zmierza w dobrym kierunku.

7. Zlecenie o którym zawsze marzyłem jako trener – wejście do firmy na 9 dni z pełną swobodą działania i zaufaniem od właścicieli! Pomoc w poprawie procesów obsługi klienta oraz komunikacji wewnętrznej. Dodatkowo praca nad większą efektywnością i wydajnością, co szczerze uwielbiam i jest moim „konikiem”.

8. Rozpoczęcie studiów podyplomowych z psychologii sportu.

9. Zakup pierwszego mieszkania – trochę mi to zajęło (mam 31 lat).

10. Dołączenie do fundacji „Wise Future University”, w której jako trener jestem współtwórcą programu psychoedukacji, który chcemy w 2024 wdrażać w szkołach w całym kraju <3

Jest jeszcze całe mnóstwo innych ważnych działań, jednak nie chcę się tutaj rozdrabniać. Bo największym sukcesem jest to, że nie zwariowałem (chociaż były momenty kryzysowe), dowoziłem jakość i z czystym sumieniem mogę napisać – byłem w tym naprawdę wydajny! Tak to jest jak się wdraża w życie wiedzę, którą się posiada 😉

Nieskromnie napiszę, że zrobiłem dużo dobra dla innych, czasami pewnie za bardzo zapominając o sobie. Jednak to moja pasja, uwielbiam to robić. To skąd pochodzę i co sam przeszedłem jako młody człowiek, powoduje, ze nie umiem przejść obojętnie obok krzywdy innych. Chcę dostarczać coś, czego sam nie miałem, a bardzo potrzebowałem.

W niektórych momentach też cierpiałem, bo niestety większość z nas jest nastawiona tylko na kasę, zasięgi, lajki i ciężko mi odnaleźć osobę, która dzieliłaby moją pasję w taki sam sposób. Nie mam do nikogo pretensji, po prostu mnie to czasami smuci, że tak naprawdę w większości przypadków tylko liczby mają znaczenie, nic więcej. W szczególności gdy pracujesz w branży, w której masz pomagać innym ludziom… się okazuje, że nie pomoc jest celem.

A samobójstw i depresji więcej niż kiedykolwiek wcześniej, ciekawe dlaczego. Szczęście jest gdzieś indziej, ale to każdy musi odkryć sam. Dlatego tym ciężej mi jest pisać ten tekst, bo przecież nikomu się nawet już czytać nie chce :/

Jednak cel najważniejszy mam jeden – pokazywać, że można inaczej, inspirować innych do zmiany, dzielić się wiedzą i pomysłami jak to zrobić. Wiem, że jestem w tym dobry i chcę z tego korzystać.

A żeby móc to robić na większą skalę to… potrzebuję zasięgów. Tak więc na 2024 planuje rozkręcić kanał na yt, wrócić do robienia live oraz webinarów. Ogólnie planuje trochę więcej mówić, trochę mniej słuchać 🙂 I przede wszystkim robić to na wideo, aby było bardziej „dostępne”.

Skończyłem też tworzyć autorski Plan Rozwoju Mentalnego, który będzie chyba moim największym indywidualnym projektem w życiu. Jest to dobrze przemyślany (2 lata rozpracowywania) i ułożony proces, który ma spowodować, że wyciągniesz z siebie maksimum swojego potencjału. Składa się z 4 głównych etapów – 4xZ:

1. zrozum (siebie)

2. zaakceptuj (stan faktyczny)

3. zmień (zacznij zmieniać)

4. zarządzaj (sobą w czasie)

I w trakcie jego trwania spotykamy się co tydzień, aby zgodnie z planem pracować nad kolejnymi elementami, edukować się i przede wszystkim pracować nad sobą. By osiągnąć spokój i maksymalną wydajność. Będzie ogień!

Jeżeli dotrwałeś/aś do tego momentu – chcę też dodać, że każdy Twój lajk, komentarz czy udostępnienie to dla mnie ogromna wartość i nagroda za wykonaną pracę. Za co bardzo dziękuję i doceniam całym sercem.

Będę regularnie publikować treści i obiecuje, że będą wartościowe. Realnie mogą wpłynąć w pozytywny sposób na Twoje życie. Tylko deal jest jeden – musisz próbować, testować i sprawdzać co będzie działało u Ciebie. No i śledzić moje publikacje i działania, bo to w nich znajdziesz dużo odpowiedzi.

To był dobry i ciężki rok, ale przyniósł jeszcze więcej wniosków i „treści”, które mogę zaaplikować do swojej pracy i być dzięki temu jeszcze lepszy w tym co robię.

Dużo siania, teraz czas na zbiory 🙂

Na koniec tego „zbyt długiego” tekstu – jeżeli jesteś osobą, która chce pomóc młodym ludziom (bo to w nich nadzieja), odezwij się, mam mnóstwo możliwości i pomysłów jak możesz to zrobić 🙂

Spokojnej końcówki roku i wesołych świąt dla Ciebie i rodziny <3

PS. Dzięki za wsparcie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top