Wszystko potrzebne do zmiany masz w sobie

Każdy z nas może się rozwijać i pracować nad sobą. Potrzebujesz trochę determinacji, pomysłu i działania (doświadczania).

Żeby móc zacząć, trzeba najpierw zrobić sobie rachunek sumienia. Podsumować to co masz na dzisiaj.
Poznać lepiej swoje mocne i słabe strony, cechy charakteru, motywacje, marzenia, pragnienia, umiejętności.
Dowiedzieć się jakich się dorobiłeś przekonań, jakie masz oczekiwania do świata czy jakimi wartościami się kierujesz.

Warto też zrozumieć jak działa Twój mózg, nawet w podstawowym wydaniu. Czym jest świadomość, podświadomość, jak buduje się nawyki czy tego do czego potrzebna Ci jest dobra koncentracja. To wszystko się ze sobą łączy i wpływa na Twoje potrzeby i to jaką jesteś osobą. Dodatkowo Twoje otoczenia i ludzie, z którymi spędzasz czas również definiują to jak się będziesz czuć i czego będą dotyczyć wszystkie wymienione kwestie.

No i oczywiście trzeba zrozumieć swoje emocje i to jak działają. Na co się uruchamiają, co powoduje, że potrafią się wyciszyć, jakie są konsekwencje tkwienia w nich.
Dzięki tym wszystkim informacjom, będziesz w stanie świadomie korzystać z własnych zasobów. Niejako zarządzać sobą lepiej, ponieważ dużo lepiej wiesz czym w ogóle możesz zarządzać. Jakie są Twoje zasoby i co można z nimi robić.

Jeżeli myślisz, że wszystko wiesz, to niestety się mylisz.

Jest to sporo rzeczy do rozkminienia, ale spokojnie, masz czas, to nie musi stać się dzisiaj. Nawet więcej, to na pewno nie stanie się dzisiaj czy nawet w perspektywie miesiąca. To może trwać całe lata. Ale to piękna ścieżka i warto ją podjąć, a proces ten daje ogrom satysfakcji. Na koniec również spokoju i spełnienia.

Gdy zrozumiesz czym jesteś i dołożysz do tego planowanie, cele, odpowiednie priorytety i rozsądne szafowanie siłami… Możesz być „niezniszczalny”.

Właśnie dlatego stworzyłem proces, który pomoże Ci to osiągnąć. Znajdują się w nim wszystkie te wątki i możesz podejść do pracy nad nimi w praktyczny sposób.

Zrobić zadanie, doświadczyć, mieć refleksję, działać i realnie zmieniać siebie na lepsze. Obojętnie w jakim momencie jesteś, zawsze możemy coś poprawić.

A tu możesz to zrobić w odpowiedniej kolejności i w odpowiedni sposób. Niezależnie od wszystkiego, w swoim tempie, z własną interpretacją, tak jak Ci się podoba.

Jaką jedną cechę lub umiejętność chciałbyś posiąść lub wyeliminować?

Podejmij próbę zmiany.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top