Zmiana i adaptacja

Zmiana i adaptacja do panujących warunków to chyba najważniejsza obecnie umiejętność, którą możemy poprawić. Tak w życiu jak i w biznesie.

To jak dynamicznie się wszystko zmienia, powoduje, że realnie poradzą sobie ci, którzy są najbardziej elastyczni. I tak jak procesy, produkt czy strategia działania firmy to oczywiste obszary, które należy ciągle monitorować, tak kto zwraca uwagę na to, jak człowiek może lepiej się adaptować?

A to nie tylko wrodzona umiejętność, możemy nad nią pracować i poprawiać. Jak praktycznie nad wszystkim. Czego więc potrzebujesz?

Otwartości, nie bać się popełnić błędów, szybko i poprawnie wyciągać wnioski i wiedzieć jak wprowadzać je w życie. Na papierze? Banał. W rzeczywistości mało kto potrafi to zrobić.

A więc nie poddawać się swojemu ego oraz emocjom, które mogą Ci ten proces zaburzać.

Dodatkowo Twój mózg może być bardziej otwarty na zmianę, być bardziej plastyczny, ale do tego też należy zadbać o kilka aspektów:

Aktywność fizyczna, pobudzanie się do nowych wyzwań (nawet małych), doświadczać nowych rzeczy oraz tych samych rzeczy w inny sposób, wyłamywać się z niektórych rutyn, czytać, uczyć się języków, balansować (łapać równowagę), głęboko koncentrować się oraz… popełniać błędy! No i mniej się stresować…

Te wszystkie elementy pomagają nam uzyskać większą elastyczność, dając możliwość szybszych i lepszych zmian naszego układu nerwowego. Temat dosyć rozbudowany, więc na razie robię wstęp i rzucam światło na co możesz zwracać większą uwagę.
A w kolejnym tygodniu w postach poszerzę ten temat.

Doprecyzuję jak zarządzić ego i emocjami. Wskażę jak w praktyce możesz podejść do tego procesu oraz dodam co dokładniej kryje się pod aspektami wpływającymi na plastyczność.

Co dodatkowo w tym temacie chcesz przeczytać?
Masz swoje sposoby, aby zostać „czujnym” na zmianę?

Miłego dnia!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top